Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

Konečně realitní zákon

Vláda v lednu schválila návrh zákona o realitním zprostředkování. Je to první zákon týkající se realitních makléřů od sametové revoluce. KONEČNĚ! Předkládaný zákon má sice nedostatky ale! je alespoň nějaký.

 

I bez zákona je jasné, že dobrý realitní makléř nejen v Náchodě:

– bude mít kancelář, kde se Vám představí a řekne Vám, co všechno pro Vás může udělat (nebude garážový makléř “pracující” ze svého bytu)

– bude vzdělaný profesionál s certifikací v oboru prodeje realit (nebude to bývalý zedník, nebo manikérka)

– Vaši nemovitost profesionálně nafotí, udělá videoprohlídku a webovou stránku nemovitosti (neudělá pár špatných fotek na mobil)

– udělá HOME STAGING = přípravu nemovitosti na prodej (nebude veřejně prezentovat Vaše soukromé věci poházené po bytě apod.)

– zajistí výhodnou hypotéku pro kupujícího (nepřenese tuto základní podmínku prodeje na kupujícího, aby si obíhal banky sám)

– smlouvy udělá advokát (nestáhne je z internetu)

– úschovu peněz udělá advokát (nebude je mít makléř nebo realitka na svém účtu)

– zajistí všechny potřebné dokumenty pro prodej – list vlastnictví, nabývací titul, prohlášení vlastníka, průkaz energetické náročnosti (PENB), potvrzení společenství vlastníků jednotek (SVJ) o bezdlužnosti, údaje o hospodaření SVJ, provedené úpravy a plánované opravy v domě (nenechá to na Vás)

– bude Vás provázet celým procesem prodeje až do úplného konce – do předání nemovitosti prostřednictvím předávacího protokolu

Bohužel dnes ještě může dělat realitního makléře kdokoliv, ale dobrá zpráva! – od ledna 2020 bychom se měli podobných “podomních makléřů” zbavit… :-))

                                                                                              Ing. Martina Tichá

                                                                                         realitní specialista

 

V regionálních novinách ECHO č. 6 vyšel v pátek 22. února 2019 tento článek, který jako čtvrtý ze souborů článků bude informovat čtenáře o novinkách spojených s nemovitostmi.

 

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to
arkcr
Člen