Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

Nečekejte a jednejte!

= využijte aktuální zvýšené poptávky po nákupu nemovitostí → po konci pandemie přijde pravděpodobná ekonomická krize, která se zcela jistě dotkne i cen nemovitostí!

U některých majitelů nemovitostí je vidět váhání, zda nabídnout nemovitost k prodeji právě teď. Ano! Existuje totiž riziko, že se ceny nemovitostí mohou snižovat.

Obávané snižování cen nemovitostí

Od začátku pandemie se objevují signály budoucí ekonomické krize. Ta se samozřejmě promítne i do realitního trhu. Po ekonomické krizi v roce 2008 došlo k výraznému poklesu cen nemovitostí se zpožděním několika měsíců.

I když už pandemie několik měsíců trvá, zatím jsme pokles cen nemovitostí nezaznamenali, protože:

  • aktuálně probíhají vládní programy na podporu ekonomiky, které drží zaměstnanost a dotují provoz tisíců firem, až tato podpora skončí, teprve pak se začnou dopady krize projevovat;
  • snižování úrokových sazeb u hypotečních úvěrů a částečné rozvolnění pravidel pro poskytování úvěrů – peníze na nákup nemovitostí jsou levné.

 

Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, začněte jednat. Využijte zvýšenou poptávku kupujících, kteří hledají investici a mají možnost financovat nákup levným hypotečním úvěrem.

Jakmile se začne ekonomika potýkat s následky pandemie, bude se objevovat mnohem více těch, kteří přijdou o zaměstnání, sníží se jim příjmy nebo budou mít obavy z dlouhodobého závazku. Krizi zatím brzdí vládní programy – ale až skončí? → potom se bude prodávat mnohem hůř a za nižší ceny…

 

Pomocí našich moderních prodejních nástrojů (2D a 3D scan, videoprohlídka, půdorys)  prodáte lépe!

SPOJTE SE S NÁMI – ZAVOLEJTE NEBO NAPIŠTE

 

V regionálních novinách ECHO č. 2 vyšel v pátek 22. ledna 2021 tento článek, který jako dvacátý třetí ze souborů článků bude informovat čtenáře o novinkách spojených s nemovitostmi.

 

 

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to
arkcr
Člen