Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

Porostou ceny bytů?

V dnešním druhém díle informačního servisu realitní kanceláře REALITY TICHÝ odpovídá na naši otázku Ing. Martina Tichá.

Porostou ceny bytů?

Ano, ale už ne tak rychle a ne ve všech lokalitách. Ceny jsou často na svém maximu a zájem začíná opadat, protože lidé už mají problémy získat hypoteční úvěr a pokud ho získají, tak si půjčují peníze stále dráž. To, že se ceny začnou chovat jinak, než doposud začínáme pociťovat už nyní. Neznamená to, že ceny začnou klesat, pravděpodobně se ale bude jednat o mírnější nárůst cen, než dosud.

Ceny nemovitostí se v Česku nepřetržitě zvyšují už 4 roky. Jde o tempo, které neodpovídá rychlosti zvyšující se kupní síle obyvatel. To se odráží v tom, že nemovitosti a zejména byty, se postupně stávají nedostupnými.

Opatření ČNB, která omezují poskytování hypoték, necílí především na to, aby snížením poptávky klesly ceny nemovitostí. Je to hlavně z pohledu finanční stability, aby se lidé nezadlužili. Potenciální dopad na ceny bude spíše druhotný.

Dalším významným faktorem, který má vliv na ceny bytů je to, že nových bytů se staví stále méně. Startovacích bytů pro mladé se staví ještě méně, v některých lokalitách vůbec. Důvodů je víc – problémem jsou i zdlouhavá stavební řízení.

Příště: nezapomeňte na daně

 Jak na tom jsou nemovitosti ve vašem městě? Více si přečtěte na www.realitytichy.cz

 

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019

Vám přejí REALITY TICHÝ

 

V regionálních novinách ECHO č. 35 vyšel v pátek 14. prosince 2018 tento článek, který jako druhý ze souborů článů bude informovat čtenáře o novinkách spojených s nemovitostmi.

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to
arkcr
Člen