Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

Realitní makléř Náchod a rok 2018

Realitní trh v Náchodě a okolních městech se v prvním pololetí nesl ve znamení pokračujícího zvyšování cen nemovitostí. Pokud jste chtěli dobře prodat, toto byl ten nejlepší čas.

 

Nízké úrokové sazby a banky, které se ještě stále mezi sebou předbíhaly v nejvýhodnější nabídce hypotečních úvěrů. Někteří tuto možnost využili, i když nepotřebovali nutně řešit otázku bydlení a nakoupili nemovitosti jako investici za účelem jejich dalšího pronájmu.

O realitní bublině se ale už jen nešeptalo, rostla nám v realitní kanceláři přímo před očima. Kdo mohl, vzal si ještě včas hypotéku za výhodných podmínek. V průběhu roku však do jejich udělování čím dále silněji začala mluvit Česká národní banka. Na podzim už bylo jasně vidět, že:

– jejich počet klesá s úměrně se zhoršujícími podmínkami;

– miska vah u způsobu financování koupě nemovitosti se stále častěji překlápí z hypoték na financování z vlastních zdrojů, případně prodejem jiné nemovitosti.

I tak ale stále můžete mezi inzeráty najít nemovitosti s přemrštěnou cenou. Stává se to většinou tehdy, když se samoprodejci neporadí s odborníky z oboru a rozhodnou se svépomocí určit prodejní cenu. Samozřejmě tu nejvyšší (ne)možnou.

Lidé, kteří čekají s řešením otázky bydlení, jsou tak dost často z vývoje zklamáni. Ceny nemovitostí jsou sice ustálenější, ale k žádnému výraznému zlevňování nedošlo, ani po opatřeních ČNB.

Přispívá k tomu jednak skutečnost, že poptávka stále výrazně převyšuje nabídku (vázne výstavba bytových domů), ale na druhou stranu také to, že mnoha prodávajícím zatím nedošlo, že možnosti kupujících již nejsou tak skvělé jako v předchozích dvou třech letech.

Naopak, předpověď analytiků, že horší dostupnost hypoték zvýší zájem o nájemní byty, se ukázala jako správná. Takže všichni, kteří před tím stihli zainvestovat do nemovitosti, dnes nemají problém s jejich pronájmem. Zvýšená poptávka po nájmech navíc způsobila mírný nárůst cen nájemních bytů. A tak se kruh uzavřel.

Tento trend pokračuje a co nám přinese rok 2019? Protože lidé potřebují bydlet a kupovat, bude se i nadále prodávat. Pokud svou nemovitost odprezentujete na vysoké úrovni (kvalitní fotky, video, atd.), i nadále můžete výhodně prodávat.

Samozřejmě na to nejste sami. Stále se na nás můžete obrátit a my vám prodej zprostředkujeme v nejrychlejším možném termínu, profesionálně od A do Z a především vám pomůžeme stanovit reálnou prodejní cenu. Kontaktujte nás klidně ještě dnes. 🙂

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to
arkcr
Člen