Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

SOUČASNÝ REALITNÍ “korona” TRH

SOUČASNÝ REALITNÍ “korona” TRH

pořiďte si nové bydlení z bezpečí domova – naše prezentace a videoprohlídky Vám pomohou

I v době nouzového stavu lidé potřebují bydlet a trh s nemovitostmi se nezastavil. Je ale jiný – minimální osobní kontakt nám dovoluje dále prodávat Vaše nemovitosti a to proto, že požíváme moderní prodejní nástroje. K razantnímu poklesu cen zatím nedochází, ale pokud přemýšlíte o prodeji, je nejvyšší čas.

 

Jsme tu pro Vás, neváhejte se na nás obrátit.

 

 

TŘI NÁVRHY VLÁDNÍHO OPATŘENÍ K PODPOŘE REALITNÍHO TRHU: (k 16. 4. 2020)

  1. daň z nabytí + daňové odpočty

O zrušení nemorální daně není třeba polemizovat. Byla by to jednoznačně správná cesta dostupnějšímu bydlení. Bohužel její zrušení chce Ministerstvo financí podmínit zrušením daňových odpočtů úroků z hypotéky, což by nákup nemovitosti v případě financování hypotékou nezlevnilo, v mnoha případech spíše naopak.

 

  1. odložení splácení úvěrů, včetně hypoték

U hypoték (i některých dalších úvěrů), které byly sjednány před 26. 3. 2020 je možno banku požádat o přerušení splácení na dobu 3 nebo 6 měsíců a to z důvodu pandemie. Přerušeno bude splácení úroků i jistiny a to bez poplatků.

 

  1. odklad platby nájmu

Nájemník bytu nesmí dostat výpověď, pokud kvůli epidemii koronaviru nedokáže platit nájemné. Dluh za období od 12. března do 30. září 2020 bude moci splatit do konce května 2021. Nejde o odpuštění nájemného, ale jen o možný odklad plateb.

 

Potřebujete radu, pomoc, podporu?  VOLEJTE, PIŠTE!

 

V regionálních novinách ECHO č. 10 vyšel v pátek 17. dubna 2020 tento článek, který jako šestnáctý ze souborů článků bude informovat čtenáře o novinkách spojených s nemovitostmi.

 

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to
arkcr
Člen