Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

V čem bydlíme? V jaké nemovitosti bydlíme?

1. Bydlení v domech

Nejčastěji bydlíme v klasických rodinných domech. Hlavní výhodou je soukromí, využití zahrady, parkování apod. Na druhou stranu o dům a okolí je potřeba se starat…
V domech bydlí 44 % obyvatel.

 

2. Ve vlastním bytě

Výhodou je bezstarostnost bydlení. O stavebně-technický stav nemovitosti a úpravu okolí se stará vámi zvolené společenství vlastníků jednotek.
Ve vlastním bytě bydlí 23 % obyvatel, tedy přibližně každý čtvrtý člověk.


3. V nájmu

Česko má zvláštní paradox – lidé bydlící v nájemním bytě vnímají takové bydlení jako nouzové a přechodné. Jde o důsledek komunistického režimu, kdy lidé toužili bydlet ve vlastním. Ve státech, které byly a jsou svobodné, je nájemní bydlení zcela běžné.
V nájmu u nás bydlí 21 % obyvatel.


4. V družstevním bytě

Tady jsou výhody bydlení stejné, jako u bytu ve vlastnictví. Rozdíl je v tom, že jako člen družstva nejste zapsaní v katastru, ale vlastníte podíl v bytovém družstvu.
V družstevních bytech bydlí 9 % lidí, tedy přibližně jeden z deseti.

 

5. Jinde

Nepatrné množství lidí bydlí například v sociálních bytech a azylových domech. Přičteme-li lidi bez domova, jsou to 3 %.

 

Velmi často se ale v životech lidí děje nějaká změna. Od svatby přes rozvody, narození potomků či úmrtí až po změnu zaměstnání a podobně. A proto je potřeba se stěhovat z jednoho typu bydlení do druhého.

V Česku je přibližně 5 % obrátkovost – to znamená, že se lidé stěhují v průměru jednou za 20 let. Někdo za dvě desetiletí 4x, někdo jiný zase vůbec – je to průměr.

Ať už se chystáte měnit bydlení z jakéhokoli důvodu, je to věc, kterou neděláte až tak často. My tyto změny řešíme každý den. Neváhejte se na nás obrátit, třeba jen s „obyčejným“ dotazem.

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to
arkcr
Člen