Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

3 nejčastější podvody “realitních makléřů”

3 nejčastější podvody “realitních makléřů”

 

Pokud se chystáte prodat nemovitost, opatrnost je na místě. Stejně jako u jiných oborů i v realitách se najdou podvodníci. Profesionálové, kteří pracující v zájmu klienta by měli klienta upozornit na jejich nekalé praktiky.

.

.

.

Tady jsou tři nejpoužívanější:

1 Koupím byt ve vaší lokalitě

Tento známý trik spočívá v šíření letáků nebo inzerátů s tímto sdělením. A prodávající mají nejednou přetlak kupujících – mají přece plné poštovní schránky letáků s nápisem “Hledám byt v této lokalitě”. Když zkontaktujete číslo uvedené na letáku, “makléř” se Vám vloudí do bytu a až potom se dozvíte, že on vlastně není kupující. Takové jednání je nepoctivé, proto je nezbytné být obezřetný a obrátit se na zkušeného makléře, který nemá takové praktiky zapotřebí.

2. Pro vaši nemovitost už mám kupce

Tato fráze je klasickým rčením makléřů, kteří se snaží získat vaši nemovitost do své nabídky. Prohlašují, že mají pro vaši nemovitost zájemce, ale ve skutečnosti to není pravda. Představte si, že jste na místě potenciálního kupce – nevíte nic o lokalitě, nemáte žádné fotky bytu nebo domu, nemáte informace o jakýchkoli rekonstrukcích, neznáte měsíční náklady, nejste informováni o tom, kdy bude byt k dispozici, nevíte, co z vybavení v domě zůstává, a ani neznáte sousedy nebo přítomnost výtahu v domě. Ale přesto víte, že byt nebo dům chcete koupit… Dává vám takový postup smysl? Proto je velmi důležité ověřit si informace, které vám makléř sděluje. Spolehlivý a profesionální realitní makléř vám nikdy takový slib nedá, protože to prostě není možné.

3. Nesmyslná cena

Někteří makléři majiteli slíbí prodej za nereálnou cenu. Důvod je jednoduchý – tímto způsobem získají exkluzivní smlouvu a potom majitelem manipulují a snižují cenu. Takový makléř vám bude tvrdit, že vaše nemovitost má vyšší hodnotu, než je ve skutečnosti. Ale prodávající tím nic nezíská, jen budete ztrácet – konkurenční výhodu, prodlouží se prodej a o nemovitost nebude zájem = neprodá se za nejvyšší cenu. Za tu se prodá, když se cena hned na začátku nastaví správně.

Pokud narazíte na podobné praktiky, nenechte se podvodníkem napálit. Stejně jako byste odešli z autoservisu, kde se vás snaží podvést. Důležité je také uvědomit si, že nepoctivé praktiky se mohou objevit, i když se rozhodnete prodávat nemovitost sami.

Jak se tedy orientovat na trhu s nemovitostmi?

Stejně jako na jakémkoli jiném trhu. Chcete-li prodat nemovitost zeptejte se na rady lidí, kteří již mají reálné zkušenosti a důvěryhodnou historii. Na internetu hledejte a zjišťujte podrobné informace. A hlavně nevěřte nereálným slibům a podezřelým inzerátům typu: “Mladý muž koupí…” “Rozvedená žena hledá…” atd. Postačí používat zdravý selský rozum. A klaďte otázky. Pokud narazíte na skutečného profesionála, rád se s vámi sejde a na všechny otázky Vám odpoví.

A proto nikomu nenaleťte. Jsme tu pro Vás = sjednejte si s námi schůzku a vše můžeme probrat → za to nic nedáte. ☺

 

V regionálních novinách ECHO č. 18 vyšel v pátek 8. září 2023 tento článek, který informuje čtenáře o novinkách spojených s nemovitostmi.

 

 

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to