Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

Kolik let budete pracovat na pořízení bytu?

.

Kolik let budete pracovat na pořízení bytu?

Pořízení bytu je nákladnou investicí zejména v posledních letech. Ceny nemovitostí rostou v Evropě i ve světě. Zajímavým ukazatelem je cena za m2 bytu v porovnání s průměrnou výší platu v dané zemi.

 

Nejvíce zaplatí kupující za m2 bytu v Rakousku, Francii, Německu, Anglii, Holandsku, Česku a Slovinsku. Nejnižší ceny bytů jsou v Bulharsku a Rumunsku.

Cena bytu však není sama o sobě určujícím faktorem. Je třeba vztáhnout pořízení bydlení k příjmům obyvatel. V tomto srovnání jsou ceny bytů v Česku jedny z nejdražších bytů v Evropě.

Česko je na nelichotivých prvních příčkách v nedostupnosti bydlení. V naší zemi musí mít kupující k dispozici asi 12 ročních průměrných platů, aby dosáhl na vlastní bydlení. Nejlépe se bydlení pořizuje Irům a Belgičanům – asi 3 roční platy.

Za minulý rok vzrostla cena bydlení nejvíce v Maďarsku. Prudce rostly ceny bydlení také v Německu, Holandsku, na Slovensku a v Česku.

Pokud bychom obrátili pozornost k cenám bytů ve světě, vysoký nárůst cen zaznamenaly nemovitosti v Kanadě a v USA.

Dle studií vzrostly ceny bytů ve vyspělých ekonomikách za 10 let o více než 40 %.

Pokud uvažujete o prodeji bytu, je nejlepší doba. Ceny jsou maximální a prostřednictvím aukcí jdou ještě výš. Hypotéky budou méně dostupné a tím bude méně kupujících – což by mohlo vést ke stagnaci cen nemovitostí. Proto neváhejte a prodávejte ještě dnes!

.

Pokud budete chtít pomoci, poradit – neváhejte se na nás obrátit – jsme tu pro Vás!

 

V regionálních novinách ECHO č. 25 vyšel v pátek 15. října 2021 tento článek, který jako dvacátý devátý ze souborů článků bude informovat čtenáře o novinkách spojených s nemovitostmi.

 

 

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to