Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

Uvažujete o prodeji nemovitosti? Zbystřete!

Uvažujete o prodeji nemovitosti? Zbystřete!

 

.

.

.

Tady jsou aktuálně 3 hlavní důvody, proč byste měli jednat rychle:

  1. Ceny nemovitostí klesají už téměř rok. A podívejte se kolem sebe – válka na Ukrajině pokračuje, inflace je pořád příliš vysoká, banky mají stále vysoké úroky, ekonomice se moc nedaří… historicky – když padaly ceny nemovitostí, trvalo to několik let. Myslíte, že existují opodstatněné důvody, proč by se měl zastavit trend snižování cen nemovitostí?

  1. Po světě krachují banky a projevuje se to i u nás v Evropě. Díky krachu Silicon Valley bank přišlo o své úspory tisíce lidí po celém světě. Má problémy i největší švýcarská banka Credit Suisse, která je zároveň i jedna z nejvýznamnějších na světě.

          Kdo to zaplatí? Státy. A kdo dává státu peníze? Lidé. → Tedy tvrdit, že se nás to netyká, je strkání hlavy do písku. 

  1. Ekonomika a nemovitosti byly, jsou a budou spojené nádoby. A nestabilita v ekonomice se vždy projeví na cenách nemovitostí.

          Daří se → ceny rostou. Nedaří se → ceny klesají.

Rozhodně nechci šířit paniku, jsem přesvědčená, že naše země to ustojí podobně, jako v krizi po roce 2008. Ale nebude to bez bolesti. A podobně jako tenkrát i teď tohle všechno způsobí, mimo jiné, pokles cen nemovitostí.

Takže zpátky na začátek – pokud zvažujete prodej nemovitosti, neodkládejte to. Cena vaší nemovitosti je už teď nižší, než byla před rokem a je předpoklad, že za rok bude ještě nižší než dnes. Pokud tedy nechcete odložit prodej o několik let, kdy ceny zase porostou, neváhejte a prodávejte teď.

Ing. Martina Tichá

 

V regionálních novinách ECHO č. 9 vyšel v pátek 28. dubna 2023 tento článek, který informuje čtenáře o novinkách spojených s nemovitostmi.

 

 

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to