Ing. Martina Tichá 776 622 776
Ing. Martin Tichý 776 622 777
Žádné komentáře

Nezapomeňte na daně – REALITY TICHÝ III.

Udělali jste si v loňském roce 2018 radost a koupili jste nějakou nemovitost? Dům, byt, pozemek, stavbu, chatu … . Pak jste museli do 3 měsíců od zavkladování do Katastru nemovitostí zaplatit daň z nabytí. Povinností kupujícího je podat daňové přiznání a zaplatit daň ve výši 4% z kupní ceny příslušnému Finančnímu úřadu, v jehož obvodu se nemovitost nachází.  Toto neplatí v případě koupě družstevního bytu, kde si kupujete vlastnický podíl.

Zobrazit článek

1 komentář

Opravdu nepotřebujete využívat služeb realitních kanceláří?

Řada z vás, kteří potřebujete prodat či koupit nemovitost, např. byt či rodinný domek, si položí otázku, zda tento obchod uskutečnit vlastními silami nebo se obrátit na realitní kancelář. Koupit či prodat nemovitost se na první pohled může zdát jako jednoduchá záležitost bez velkého rizika. Co musí člověk, který chce např. prodat svůj byt sám, tj. bez pomoci zprostředkovatele, učinit:

Zobrazit článek

Žádné komentáře

Ceny bytů v Královehradeckém kraji od roku 2014 rostou, nejdražší je Hradec Králové

Ceny bytů v Královéhradeckém kraji zaznamenávají od roku 2014 růst po předchozím čtyřletém trvalém poklesu. Hlavním důvodem růstu cen je ekonomické oživení a větší dostupnost hypotečních úvěrů s nízkými úrokovými sazbami. Nejvyšší ceny bytů jsou tradičně ve stotisícovém Hradci Králové, který je v celorepublikovém srovnání po Praze a Brnu stále nejdražším místem pro nákup bydlení v Česku. ČTK to zjistila u realitních kanceláří a z dat Českého statistického úřadu.

Zobrazit článek

Žádné komentáře

Bude, či nebude realitní zákon?

Když byla pracovní skupina sestavená ze zástupců jednotlivých ministerstev a odborné veřejnosti (Asociace realitních kanceláří České republiky byla členem) seznámena s harmonogramem prací, který byl připraven pro představu všech zúčastněných o časové náročnosti celého procesu přípravy nového zákona, měli jsme pocit, že lhůty pro splnění jednotlivých kroků jsou přehnané. Dnes začínám nabývat tušení, že časový polštář ani tak nebyl dostatečný…

Zobrazit článek

Proč právě s námi ?
3 věci, které naši klienti nejvíce oceňují
Konzultace zdarma
Jdeme s dobou
Umíme to
arkcr
Člen